ASTROLOGIE

V rámci astrologického poradenství nabízím celou řadu služeb

Pro poskytnutí jakékoliv astrologické služby je nutné poskytnou astrologovi datum narození, přesný čas narození a místo narození. Co dělat, pokud neznáte přesný čas narození, naleznete zde. V případě osob, u kterých neznáme přesný čas narození, je výklad pouze obecnější a podá nám méně informací. Některé vlivy či vlastnosti nebude možné zasadit do konkrétních oblastí života.


Písemně zpracované horoskopy

Předem je třeba říci, že písemné horoskopy, které si v současné době můžete u astrologů objednat, mají velmi rozdílnou kvalitu zpracování. Vypracovat kvalitní horoskop šitý na míru je poměrně časově náročné, tím pádem i dražší. Proto řada astrologů využívá ke zpracování horoskopů počítačové programy. Výklad je potom velmi rychlý a poměrně podrobný - zvlášť jsou zde zpracované jednotlivé planety a jejich postavení v domech a ve znameních a samozřejmě i aspekty mezi nimi. Takový výklad může mít 20 i více stran. Jeho nevýhodou je ovšem fakt, že si jednotlivé údaje často navzájem odporují. V jednom odstavci se například můžete dočíst, že jste velmi materiálně založení a city vlastně žádné nemáte a o pár odstavců dále zase stejný horoskop tvrdí, že jste především citoví a materiální stránka života Vám uniká. Výsledkem potom může být totální zmatek klienta. Na horoskop je třeba pohlížet jako na jeden celek. Popisuje chování člověka a jeho možnosti v určitých oblastech, ale jako podklad si nebere jednu konstelaci nebo astrologický dům, hodnotí vždy všechny, které se k danému tématu vztahují. Tam, kde by si výklad pohledů odporoval, musí astrolog na základě zkušeností posoudit, která vlastnost či dispozice a za jakých okolností může převážit. V případě mnou zpracovaných horoskopů se jedná o autorské psaní na míru přímo pro konkrétního klienta.

V ceně každého zpracovaného horoskopu je i osobní šedesátiminutová konzultace s klientem. V případě zájmu obdrží klient ke všem konzultacím nahrávku rozhovoru ve formátu MP3. Ceny písemných horoskopů naleznete zde.

Osobní horoskop

Ukázky osobního horoskopu najdete zde: ukázka č. 1 a ukázka č. 2

Osobní neboli nativní horoskop se sestrojuje pro člověka v okamžik jeho narození, přesněji prvního nádechu. Zohledňuje datum, přesný čas i zeměpisné souřadnice místa narození. Základní horoskop odráží naše vrozené vlastnosti a dispozice. Co s nimi v průběhu života uděláme, to už je jenom naše věc.


Z pohledu tradiční astrologie je výklad osobního horoskopu možný pro jednotlivé oblasti života. Patří sem základní vlastnosti, fyzické a zdravotní předpoklady, intelekt, práce či povolání, partnerské vztahy a vztahy k lidem obecně, materiálně-finanční předpoklady aj. Z pohledu moderní astrologie jde o psychologický pohled na problematické aspekty vaší osobnosti. Zde se hledá, co je za tím, co nás trápí, co řešíme, proč a jak.


Dětský horoskop

Ukázku dětského horoskopu naleznete zde

Dětský horoskop je rovněž druh osobního horoskopu. Je však speciálně zaměřen na vrozené vlastnosti dítěte, které pak můžete úspěšněji rozvíjet nebo naopak korigovat. Lze ho vypracovat pro dítě v každém jeho věku, ale čím dříve, tím lépe. Častokrát jej nechávají vypracovat rodiče či prarodiče již pro novorozence. Jestliže budou znát vlastnosti dítěte a jeho specifické potřeby, co v dané chvíli prožívá, cítí, potřebuje nebo co ho trápí, pak mu mohou lépe porozumět a vychovávat ho.

Horoskop bývá zaměřen především na citové potřeby dítěte, jeho vlastnosti a talenty (umění, sport), jeho vztahy k sourozencům, rodičům, ale i ostatním lidem, výběr povolání, možné zdravotní problémy a jak jim předcházet a jiné.

Dětský horoskop se může stát i krásnou památkou, kterou si mohou rodiče, ale i již vyrostlé děti prohlížet a číst i po mnoha letech. Proto do těchto horoskopů ráda vkládám fotografie dítěte i jeho rodičů, prarodičů, případně sourozenců. V případě Vašeho zájmu proto můžete vybrané fotografie zaslat společně s objednávkou.

Partnerský horoskop

Lidé si nechávají většinou dělat horoskop na počátku vztahu, aby se o tom druhém co nejvíce dozvěděli a také získali představu, zda má vztah nějakou perspektivu. Mnohdy přicházejí také ve chvíli, kdy je čeká ve stávajícím vztahu nějaký důležitý životní krok, kterým může být sestěhování, manželství, ale i pořízení společného potomka. A v neposlední řadě se o tento typ horoskopu zajímají i ve chvílích krize svého vztahu, kdy častokrát zvažují, zda stojí za to o vztah bojovat a je možné ho ještě zachránit nebo bude lepší, když si každý půjde svojí cestou.

Partnerský horoskop obsahuje kromě vzájemného porovnání obou horoskopů i krátké osobní horoskopy obou partnerů. Horoskop popisuje zcela konkrétně a prakticky, co se mezi partnery v rámci jejich vztahu děje. Je možné vyčíst v čem se partneři podporují nebo v čem si naopak překážejí a v čem spočívají konflikty a spory, které musí společně řešit.

Horoskop je vhodný rovněž jako dárek novomanželům, lze ho darovat i při příležitosti výročí svatby či seznámení. Darovat ho mohou rodiče, přátelé, ale i jeden z páru tomu druhému.

Prognostický horoskop - roční, případně víceletý

Nejčastější dotazy směřují k budoucnosti, což je přirozené. Lidé chtějí vědět, chtějí se mít na co těšit, zejména pokud jejich přítomnost není právě uspokojivá. Dozvíme se tedy, kdy se budeme cítit dobře, kdy budeme mít dostatek energie i rozhodnosti, abychom se pustili do nových plánů a kdy musíme naopak vyvinout více trpělivosti a úsilí. Zjistíme, kdy budeme připraveni, abychom někoho přijali do svého života a cítili se s ním dobře. Horoskop nás může varovat i před zdravotními problémy, úrazy nebo podvody ze strany ostatních lidí.

Velmi se mi líbila přednáška jedné známe astroložky, která říkala: Je to jako když jdeme tmavou ulicí a na jejím začátku dostaneme radu, že někde uprostřed je jáma a ať si dáváme pozor. A když půjdeme opatrně, podél zdi, je možné, že se té jámě vyhneme a možná, že se nevyhneme úplně, ale stoupneme někde na její mělký okraj, upadneme, natlučeme si koleno, vyvrkneme kotník nebo zlomíme nohu. Ale kdybychom o té jámě nevěděli, možná už bychom leželi na jejím dně se zlomeným vazem. A tak i já doufám, že můj horoskop přinese radost nebo alespoň zmírní dopady případných těžších životních období.


Astrologické konzultace

Mnohdy klienti potřebují pouze odpovědi na jednotlivé otázky, které je momentálně zajímají případně trápí. Nejčastěji se jedná o dotazy na zdravotní stav, vztahy, finance, práci a děti. V tomto případě nepřipravuji horoskop písemně, "pouze" si předem připravuji svoje poznámky ke konkrétním dotazům a situaci s klientem podrobně rozebereme. Čím konkrétnější dotazy jsou, tím hlouběji můžeme společně proniknout k podstatě problému.

V případě zájmu obdrží klient ke konzultaci nahrávku rozhovoru ve formátu MP3. Ceny konzultací naleznete zde.


Výběr vhodných termínů

Svůj osobní horoskop má nejen každý živý tvor (horoskop se sestavuje k okamžiku narození), ale i každá věc a událost.

U domu, který stavíme, je to okamžik položení základního kamene. U domu, který kupujeme, je to okamžik podpisu kupní smlouvy, ale můžeme vytvořit horoskop i pro okamžit nastěhování. Pokud kupujeme nějaký elektrický spotřebič je pro jeho bezchybný chod a životnost důležité datum prvního zapnutí. Tímto se především u dražších přístrojů dá zmenšit riziko poruchy motoru, rozbití displeje, či odcizení. Vždy záleží o jaký spotřebič se jedná a co je pro nás z hlediska chodu důležité. Jiné požadavky budete mít na automatickou pračku a jiné na mobilní telefon. U pračky nás bude zajímat především motor a různé hadice a trubky, abychom předešli riziku vytopení koupelny a potažmo i sousedů. U mobilního telefonu budeme chránit hlavně displej, který je bohužel nejnáchylnější v případě pádu a bude nás zajímat i kvalita zvuku a obrazu. Dobré by bylo zamezit i jeho případné ztrátě. Dnes jsou nákupy v tomto směru jednodušší. Výrobek objednáte přes internet a zapnete ve správný okamžik. 

Z událostí, které je dopředu dobré naplánovat bych jmenovala především tyto:

  • termín svatby (následně lze vytvořit i svatební horoskop, který nám nastíní, jak bude vypadat uzavřené manželství)
  • termín operace (pokud se nejedná o operaci akutní a existuje možnost výběru, je dobré si termín vybrat a vyhnout se tím případným pooperačním komplikacím, např. zánětům apod.)
  • okamžit zahájení podnikání (lze se zaměřit na konkrétní klientelu, finanční situaci firmy, kvalitu výrobků, pověst firmy a další důležité okolnosti podnikání)
  • početí dítěte či podstoupení umělého oplodnění (výběrem správného termínu se dá napomoci samotnému otěhotnění, ale především správnému vývoji těhotenství se sníženým rizikem zdravotních komplikací matky i dítěte, u umělého oplodnění se dá zvýšit pravděpodobnost úspěchu)

Naplánovat se ale samozřejmě dá cokoliv. Například termín první schůzky s potenciálním partnerem (životním či obchodním), drahá zahraniční dovolená, horolezecká výprava do Himalájí, bezpečný let do Ameriky, sjíždění divoké řeky, termín podání soudní žaloby, termín nástupu do zaměstnání, termín založení internetových stránek, termín otevření nové pobočky nebo uvedení nového výrobku na trh a jiné.

Důležitý je nejen horokop samotného okamžiku, ale také to, jak je okamžik sladěný s horoskopem Vaším.

Asi si teď říkáte, jaká je to paráda, když si někdo takhle krásně umí naplánovat život. Bohužel těch krásných a úžasných termínů není tolik, jak by se na první pohled zdálo, v každém horoskopu nalezneme to dobré, ale bohužel většinou i to špatné. Kromě toho, pokud zrovna bude mít  špatný horoskop klient, je velmi pravděpodobné, že se pokazí na co sáhne. A těžko se dá přijmout skutečnost, že zrovna teď by si neměl celé tři roky kupovat žádné elektrické přístroje, protože se stejně co nevidět pokazí. Asi sotva bude místo nákupu nové pračky prát několik let na valše. Stejně tak, když se mu rozbije starý mobil, nebude čekat dva měsíce na pěkný termín pro spuštění nového. A když si objedná řemeslníka na instalaci kotle na termín s nádhernými konstelacemi a jemu do toho náhodou něco vleze, nebude hledat další vhodný termín a spokojí se s prvním, který mu řemeslník nabídne, protože za týden má začít sněžit.

Přesto je někdy třeba trocha opatrnosti. Sjíždět divokou řeku není dobré, pokud máme v horoskopu tranzit, který může znamenat utonutí. A horolezeckou výpravu bych raději odložila v případě úrazových aspektů. I drahá zahraniční dovolená se dá naplánovat v době, kdy nám nehrozí riziko bloudění, či okradení. A při nákupu letenek bych raději vybrala hezký termín s minimálním rizikem letecké katastrofy.

Ani při výběru svatebních termínů to není úplně jednoduché. Klienti mají své představy o svatbě, ze kterých nechtějí slevit, většina se chce vdávat v době, kdy se dá očekávat pěkné počasí (na jaře, v létě), na svatbu chtějí pozvat spoustu hostů (upřednostňují svatbu v sobotu mezi desátou hodinou ranní a druhou hodinou odpolední, i když i tady jsou výjimky; mám kamarádku, která se vdávala v pondělí odpoledne), někteří se chtějí vdávat někde na zámku a musejí se přizpůsobit jejich volným termínům a většina se jich chce vdát do roka (ti by mě hnali, kdybych jim řekla, že nejlepší termín je až za tři a půl roku). Takže je nutné si především uvědomit, co je pro člověka opravdu důležité a to do horoskopu zahrnout. Většinou vyberu podle požadavků klientů dva tři vhodné termíny a pro každý vytvořím vlastní horoskop a klienty seznámím s tím, co je na tomhle horoskopu dobře a na co si budou muset dávat pozor. Konečný výběr je potom už jenom na nich.