FENG SHUI

Také v rámci Feng Shui poradenství je k výběru řada různých služeb

Kdybych měla vybrat jediné slovo, jímž bych vyjádřila učení Feng Shui, bylo by to slovo ZMĚNA. Jakoukoliv proměnou v našem bytě, domě, zahradě či kanceláři, zkrátka v našem okolí, můžeme odstartovat změny v našich životech. Spousta lidí (převážně žen) dělá intuitivně Feng Shui celý život. Jsou to ty chvíle, kdy je zdánlivě bezdůvodně a hlavně nepředvídatelně přepadne záchvat uklízení, začnou přesouvat nábytek, cítí nutkavou potřebu vymalovat nebo provést jiné změny ve svých domovech. Poradce Feng Shui Vám dává možnost tyto změny začít dělat vědomě s jasným záměrem a cílem. Nabízí Vám nástroj, jak vědomě řídit svůj život. Na nic nečekejte a začněte tady a teď.


Feng Shui konzultace

Přestože již dnes můžeme především na internetu nalézt celou řadu článků, které se Feng Shui týkají, mnoho lidí si stále nedovede úplně představit, co všechno Feng Shui zahrnuje. Nachází kusé informace o tom, že si má doma uklidit (jako kdyby byl bordelář a vůbec neuklízel), nosit červenou peněženku (co je špatné na jeho černé?), koupit si tlustici (jde rychle googlovat obrázky, jakže ta květina vlastně vypadá) a dát ji do zóny Bohatství (proboha, kde to je?) nebo nedávat postel do linie dveří (jakéžeto linie?). A nakonec nad tím vším raději mávne rukou.

Ale je to škoda, protože Feng Shui je opravdu rychlý a účinný způsob, jak si dopomoci k trvalé změně.  Byt a jeho obyvatelé jsou energeticky propojeni jako spojité nádoby. Neexistuje situace, kdy jsou obyvatelé nabiti energií a byt ne, nebo naopak. Když přijdete domů a jste nadšeni a plni zážitků po krásně prožitém dni a Váš byt je "smutný" a všechno tam na Vás padá, tak se Vaše energie a nálada srovnají s bytem. Najednou Vám už není tolik do smíchu jako před pěti minutami. Ale když je Váš byt plný dobrého a radostného Feng Shui, tak se domů můžete vrátit jakkoliv vyčerpaní a smutní. A když se zachumláte do své oblíbené deky, za chvíli se cítíte mnohem lépe. Existují jen dvě možnosti, buď budete Vy dobíjet svůj byt, nebo byt může dobíjet energii vám.

Troufám si tvrdit, že byť jen jediná konzultace Vám poskytne podrobný návod, jak vlastně začít se změnami k lepšímu. Dostanete několik "domácích úkolů" a je na vás, jak se jich zhostíte. Nikdo vás nebude známkovat ani honit, abyste to už už měli hotové. Jestli to zvládnete za týden, za měsíc nebo za několik let je samozřejmě jenom na vás. Odměnou vám bude radost a lepší pocit, mnohdy i úleva, zlepšení zdravotního stavu, partnerského vztahu či finanční situace rodiny. Pokud budete chtít pokračovat dalšími změnami, či řešit konkrétní problematické situace, budu tu pro vás s návrhem dalších kroků ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu.

Jestliže Vám v rámci Feng Shui poradenství nebudou stačit "pouze" obecné informace, je vhodné připravit si ke konzultaci plánek svého domu či bytu v přesném měřítku, případně fotografie, které Vaše obydlí zachycují. Nic však nenahradí osobní prožitek. Aby moje rady mohly být co nejpřesněji zacílené, je žádoucí, abych Váš dům viděla osobně a "nacítila" jeho energii. Proto i případnou návštěvu u Vás doma je možné provést v rámci Feng Shui konzultací.

V případě osobní návštěvy tedy nabízím:

 • rozbor stávající situace v řešeném prostoru s následnými kroky pro okamžitou nápravu problematických zón
 • řešení konkrétního stavu vašeho života a následné úpravy v prostoru pro podporu řešení této situace
 • vliv prostoru na osoby, které jej užívají a harmonizace, určení šťastných a nešťastných směrů
 • použití barev v prostoru

Poradenství při nákupu domu a bytu

Jistě se shodneme na tom, že výběr místa, kde budeme v budoucnu trávit velkou část svého života, je velmi důležitý. Rovněž můžeme s klidem říci, že se většinou jedná o velkou investici a mnozí s nás pak platí hypotéky dalších dvacet let a déle. A v neposlední řadě je poměrně náročné ne-li nemožné dům či byt, se kterým bychom byli nespokojeni, vyměnit za jiný. Proto bychom měli vybírat velmi dobře. A když už se chystáme začít svůj život na novém místě, nebylo by fajn vybrat si byt či dům, který je Feng Shui přátelský? Vybrat si místo s příjemnou energií, kde bude třeba pouze minimum náprav? Vybrat si domov, kde se bude zdravotně i finančně dařit nám i našim blízkým a kde budou naše vztahy vzkvétat? Já myslím, že ano.

V rámci poradenství:

 • provedu podrobnou analýzu Vašich požadavků
 • posoudím Vámi vybrané nemovitosti na základě plánků bytu či domu a dostupných fotografií (například z podaných inzerátů)
 • na základě osobní návštěvy zhodnotím okolí a umístění nemovitostí s ohledem na okolní budovy

Poradenství při výběru či tvorbě projektu nového domu či při jeho rekonstrukci

Není větší výzva pro konzultanta Feng Shui než příležitost být u úplného počátku, mít možnost změnit prostor ještě dříve než fyzicky vznikne. Takže jestli jste na začátku tohoto vzrušujícího dobrodružství, ráda do toho půjdu s Vámi.

Součástí poradenství je:

 • posouzení projektu a jeho dopady na životy obyvatel daného prostoru
 • spolupráce s vaším architektem na úpravách vašeho projektu podle pravidel Feng Shui
 • zhodnocení energií prostoru
 • posouzení dopadů zamýšlených úprav v prostoru
 • nejvýhodnější umístění domu na pozemku

Harmonizace prostoru domu a bytu

V případě harmonizace prostoru domu či bytu je již naprosto nezbytná osobní návštěva těchto prostor a to minimálně dvakrát, v případě potřeby a přání klienta i vícekrát. Při první návštěvě dojde ke komplexnímu posouzení stávající situace s vytipováním problematických zón a na základě cíleného rozhovoru s klientem jsou zjištěny oblasti jeho života, které je nutné řešit. Nejnutnější změny jsou doporučeny okamžitě v průběhu návštěvy. Během následujících dnů je zpracována písemná analýza, která obsahuje podrobný popis úprav prostoru, které je třeba učinit k nápravě a harmonizaci prostoru. Při druhé návštěvě jsou tyto změny probrány s klientem ještě ústně s možností dovysvětlení a ukázky přímo v prostoru. Dle přání klienta je možná i další návštěva po učinění doporučených opatření, případně při pomoci s výběrem vhodných barev k malování, tapet, závěsů a jiných bytových doplňků. Součástí služby je samozřejmě možnost telefonické či e-mailové komunikace klienta s konzultantem a zodpovězení jeho dotazů ohledně doporučené harmonizace prostoru.