MŮJ POHLED NA ŽIVOT

DOVOLTE, ABYCH SE PŘEDSTAVILA

Jmenuji se Ladislava Kopecká, narodila jsem se 23. července 1974. Pro ty, kteří se astrologií zabývají, přikládám svůj horoskop. O astrologii a psychologii jsem se zajímala již v období dospívání. Samozřejmě jsem v této době začínala "pouze" se slunečními znameními. Pokud jsem zjistila, že vyhlídnutý objekt mé touhy je například "panna", jenom jsem přezíravě mávla rukou, protože je jasné, že panna a lev prostě nepůjdou dohromady. No uznejte, copak to jde, aby nějaký lev vydržel s kritickou pannou? A naopak pořádkumilovná panna s nepořádným lvem? Ale nenechte se mýlit, pro jistotu jsem to vyzkoušela :-)

Teprve později se přidalo zjištění, že astrologie je daleko zajímavější, ale také složitější. Že kromě Slunce se musíme dívat i na jiné planety, že existuje ascendet a nějaký systém domů, že je nutné věnovat se různým aspektům mezi planetami. Dozvěděla jsem se, že musíme sledovat nejenom horoskop nativní, ale i tranzity a progrese.

Vždy mě zajímaly životní příběhy lidí a naslouchání těmto příběhům jsem nepovažovala za ztrátu času. Lidé, jakoby to věděli, přicházeli za mnou a svěřovali se mi se svými problémy, starostmi, osudy. A já se snažila jim pomoci, poradit. Oni byli vděční mně a já zase jim. Díky nim jsem pronikla do tajů astrologie a snad i pochopila, jak tuhle velkou záhadu uchopit.

Ale jak už tomu bývá, nezůstalo pouze u astrologie. Díky řadě šťastných náhod, jsem objevila i kouzlo automatické kresby a následně také Feng Shui. Přiznám se, že někdy sama netuším proč to funguje a jak to vlastně funguje, ale funguje to. Na druhou stranu nevím třeba ani to, jak funguje elektrická energie, ale je to paráda, když pračka pere, sporák vaří a na počítači můžu vytvořit svoje webové stránky :-)

V životě jsem vyzkoušela celou řadu povolání a každé z nich mi přineslo něco, co mohu uplatnit ve své astroterapeutické praxi. V obchodě jsem se naučila naslouchat lidem a jejich potřebám. Jako účetní systematické, pečlivé práci a smyslu pro detaily. Devět let ve školství mě zase přimělo dívat se na věci z nadhledu a dalo mi schopnost vyjádřit své myšlenky jasně a srozumitelně. Díky svým dětem, manželovi a přátelům jsem pochopila, jak je každý člověk jiný a naučila se vnímat jejich osobnosti. Osobnosti s jejich světlými, ale i stinnými stránkami. V životě jsem zažila krásné časy, ale i krušné chvíle. A tyto zážitky mi pomáhají vcítit se do mých klientů a pomoci jim překonat jejich starosti, případně prožít s nimi jejich radost.

Myslím, že pro mé klienty je asi nejdůležitější to, jakým způsobem vnímám vztah mezi astrologií a osudovostí. Ano, člověk se narodí v určitém čase a na určitém místě. V jeho horoskopu se odráží jeho způsob vnímání světa, jeho vlohy, vlastnosti, potenciální schopnosti. Můžeme tam najít těžká životní období, ale i ta krásná. Ale je jenom na konkrétním jedinci, jestli svoje vlohy dokáže uplatnit, jestli dá možnost vyniknout svým dobrým vlastnostem a na těch špatných zapracuje. Jen člověk sám rozhoduje o tom, zda si naplno užije krásných životních období a zda z těch těžších období vyjde jako vítěz či dokonce nový člověk, který nalezl svoji vnitřní sílu, případně se dokázal poučit z vlastních chyb. Existuje celá řada lidí s krásným horoskopem, kteří za svůj život nic nedokázali, zahodili  své schopnosti a možnosti. V životě jim všechno šlo snadno, všechno vycházelo a oni neměli potřebu se snažit nebo o něco usilovat. Jejich potenciál zůstal nevyužit. Naopak znám lidi s horoskopem velmi náročným, kteří se ale k problémům a situacím postavili čelem a troufnu si říct, že "zvítězili". Věřím, že každý člověk má svobodnou volbu a nemusí se nechat vláčet osudem. A ano, cestou určitě přijdou překážky, ale není nutné si hned srazit vaz. Když si dáme pozor, třeba si jenom natlučeme koleno :-)